XII Baltijos šalių restauratorių konferencija „Tyrimai. Dilemos. Sprendimai“

 

 

 

Lietuvos dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centras kviečia į XII Baltijos šalių restauratorių konferenciją „Tyrimai. Dilemos. Sprendimai“, kuri vyks Vilniuje 2021 m. rugsėjo 29–spalio 1 d. Vilniuje, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose.

Tai – svarbiausias ir didžiausias Baltijos šalyse restauratorių forumas, nuo 1987-ųjų kas treji metai vykstantis paeiliui Latvijos, Estijos ir Lietuvos sostinėse.
Restauratoriai, restauravimo technologai, kultūros vertybių tyrėjai, rinkinių saugotojai, bibliotekų ir archyvų darbuotojai, šių sričių dėstytojai ir jų studentai, kolekcininkai, kultūros institucijų vadovai susitinka ir pasidalija informacija apie naujausius kultūros vertybių tyrimų, restauravimo ir prevencinės apsaugos rezultatus. Konferencijos programoje – 35 žodiniai ir 102 stendiniai pranešimai, jų autoriai – mokslininkai ir restauravimo specialistai iš 19 šalių: Lietuvos, Estijos, Latvijos, Prancūzijos, Vokietijos, Lenkijos, Čekijos, Portugalijos, Norvegijos, Japonijos, Honkongo, JAV, Ukrainos, Moldovos, Armėnijos, Sakartvelo, Kazachstano, Baltarusios, Rusijos.
Baltijos šalių restauratorių konferencijos nuo 1987 m. kas treji metai vyksta paeiliui Latvijos, Estijos ir Lietuvos sostinėse, kur šias trienales tradiciškai rengia didžiausi kaimyninių valstybių muziejinių vertybių restauravimo centrai. Vilniuje tokios konferencijos įvyko 1993, 2002 ir 2011 m. nuo 1993 m. Baltijos šalių restauratorių konferencijų dalyvių geografija smarkiai išsiplėtė, forumas tapo tarptautinis, susilaukiantis garbių svečių ir iš kitų Europos bei pasaulio šalių.
Programa (anglų kalba)

Organizatorių informacija

Atviri. Artimi. Įkvepiantys

Bendradarbiaukime

+370 5 2790918 labadiena@museums.lt

Į viršų