Seminaras Lietuvos muziejų vadovams „Atrask mane iš naujo“

 

 

 

Kasmet Lietuvos muziejų asociaciją ir LMA Vadybos sekcija šalies muziejų vadovus sukviečia susitikti, sužinoti aktualiausias naujienas ir pasidalyti patirtimis.  Šiųmetinis seminaras „Atrask mane iš naujo. Lankytojų pakartotinio grįžimo į muziejus strategijų kūrimas ir įgyvendinimas“ įvyko naujai atvertose Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus Piliavietės erdvėse, Klaipėdoje spalio 9–11 d.

Mokymų dalyviams LMA vadovas-valdybos pirmininkas, Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza pristatė pagrindinę ir visiems muziejams aktualią seminaro temą – pakartotinio lankytojų grįžimo į muziejus strategijos. Seminaro dalyviai – Lietuvos muziejų vadovai, pavaduotojai, struktūrinių padalinių vadovai – susidomėję išklausė pirmos dienos temas ir pranešėjas. Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų edukatorė Ieva  Luckutė perskaitė pranešimą „Kultūrinės patirtys ir emocijos muziejuose“ apie III-iosios tarptautinės konferenciją „Auditorijų tyrimai ir plėtra“  vykusią Berlyne (Vokietija). Socialinės atsakomybės programos muziejuose apie Europos muziejinių organizacijų tinklo (NEMO) mokymo mainų programos Budapešte ir Szentendre (Vengrija) patirtis autoritetingai auditorijai pristatė pranešėja Agnė Augustaitienė iš Lietuvos liaudies buities muziejaus. Diskusijai „Muziejus ir mokykla – kur eisime rytoj?“ pristatydama Europos muziejinių organizacijų tinklo (NEMO) mokymo mainų programos Liublianoje ir Maribore (Slovėnija) aktualijas kvietė pranešėja Eglė Nedzinskaitė iš Lietuvos dailės muziejaus Nacionalinės dailės galerijos.
Pirma diena baigėsi LMA valdybos išplėstiniu posėdžiu-visuotinių narių susirinkimu, kuriame dalyvavo LR kultūros ministerijos Atminties institucijų politikos grupės vadovė dr. Rūta Pileckaitė-Vasilienė. Raimundas Balza taip pat pakvietė pavasarį nacionalinių ir respublikinių muziejų vadovų gretas papildžiusius kolegas trumpai prisistatyti muziejininkų bendruomenei.
Antra diena prasidėjo nuo visą seminarą moderavusio LMA Vadybos sekcijos valdybos nario Mindaugo Gudelio žaismingo kvietimo išskirti tris įsimintiniausius pirmos dienos mokymų dalykus. Išklausęs nuotaikingus atsakymus, moderatorius pristatė  antros dienos pirmo pusdienio mokymų lektorę – strateginio planavimo specialistę Diana Palivonienę, UAB „Organizacijų vystymo centras“ partnerę. Lektorė auditorijai kėlė klausimus: kodėl verta investuoti į strateginio plano parengimą ir vėliau veikti pagal jį? Atsakymų, suprantama, paieškoti teko visiems kartu. Bendroms paieškoms apie lankytojų pakartotinio grįžimo į muziejus strategijų kūrimą ir įgyvendinimą kvietė ir antrasis dienos lektorius – vadybos konsultantas, suaugusiųjų mokymo ir mokymosi ekspertas Arūnas Bėkšta.
Trečios dienos temą – auditorijų plėtra: kaip išeiti iš patogaus rato ir kartu su naujomis auditorijomis kurti platesnę kultūros vertę – nagrinėjo Diana Walters (Jungtinė Karalystė), muziejų ir kultūros paveldo konsultantė, Ekseterio universiteto garbės vyresnioji mokslo darbuotoja, Plimuto universiteto mokslinė bendradarbė bei vizituojanti dėstytoja Geteburgo universitete (Švedija).
Dėkodami už seminaro organizavimą ir dalomąją medžiagą dalyviai pa(si)tvirtino, kad kasmetinis Lietuvos muziejų asociacijos seminaras vadovams – beribė visų muziejininkų bendravimo erdvė, kurioje mezgasi naujos iniciatyvos, draugystės ir bendri ateities projektai.
LMA informacija ir nuotr.

Atviri. Artimi. Įkvepiantys

Bendradarbiaukime

+370 5 2790918 labadiena@museums.lt

Į viršų