Projektas Lietuvos muziejų fenomenai 2021 pristatys eksponatus, nešančius laimę ir viltį

 

 

 

Lietuvos muziejų asociacija (LMA), įgyvendindama „Organizacijos 2021 metų veiklos programą“, kartu su Tarptautinės muziejų tarybos Lietuvos skyriumi (ICOM-LT), jau antrus metus kviečia Lietuvos muziejus ir muziejininkus dalyvauti bendrame projekte LIETUVOS MUZIEJŲ FENOMENAI bei vaizdo siužetais visuomenei papasakoti apie pačius išskirtiniausius ir įdomiausius eksponatus.
Siūloma vaizdo siužetų tema – „Eksponatas – nešantis laimę ir viltį“ (kiti temos variantai: Eksponatas – vilties ir atsinaujinimo reiškėjas; „Eksponatas – vilties, prabudimo ir atsinaujinimo reiškėjas“). Muziejai, būdami svarbūs kultūrinio lauko veikėjais, šiuo nelengvu Covid-19 pandemijos laikotarpiu, kai daugelis visuomenės narių ieško paguodos ir nusiraminimo, gali priimti šių dienų iššūkį ir tapti vilties, optimizmo skleidėjais bei skatintojais kurti modernesnę, tvaresnę ateitį, kuri būtų konstruojama atsižvelgiant į tautos praeities patirtis. Tad raginame visus muziejus peržvelgti saugomas kolekcijas ir  vaizdo pasakojimais pristatyti visuomenei tas vertybes, kurios įvairiais istoriniais laikotarpiais buvo ir vis dar gali būti laikomos optimizmo žadintojomis bei vilties nešėjomis.

Muziejus, ketinančius dalyvauti vaizdo siužetų kūrime, maloniai prašome:

  • iki š.m. kovo 15 d. (imtinai) pateikti pasiūlymą / vaizdo siužeto scenarijų, kuriame būtų pristatomo eksponato aprašymas, ką jis simbolizuoja, kuo įdomus lankytojams, kokia jo idėja dabarčiai ir ateičiai;
  • kartu su pasiūlymu prašome informuoti ir pagrįsti poreikį vaizdo siužeto filmavimo ir montavimo paslaugų, kurios galėtų būti suteiktos ir apmokėtos iš projekto lėšų 30-čiai muziejų, turinčių mažiausiai žmogiškųjų ir finansinių išteklių bei techninių galimybių;
  • iki š.m. balandžio 15 d. (imtinai) pagal patvirtintą scenarijų sukurti (iki 2 min. trukmės) vaizdo siužetą ir siųsti el. p. muzasoc@gmail.com per wetransfer.

Sukurti vaizdo siužetai bus pristatomi YouTube kanale sukurtoje paskyroje „Lietuvos muziejų fenomenai“ https://www.youtube.com/channel/UCcGg8-W985lWM3TF2wX6TWA , kitose socialinėse medijose, naudojami TV laidose, internetiniuose portaluose, tarptautinės turizmo parodos Adventur ir Vilniaus knygų mugės ir kitose edukacinėse veiklose.
Tikimės, kad šis bendras muziejų projektas puikiai derės ir su ICOM paskelbta 2021 metų Tarptautinės muziejų dienos tema „Muziejų ateitis: sugrįžti ir atsinaujinti“, kuri sutelkta į muziejaus ateities permąstymą, siekiant įveikti dabarties pasaulinius iššūkius, eksperimentuoti su naujais ir hibridiniais kultūros sklaidos modeliais bei įtvirtinti svarbų muziejų vaidmenį kuriant modernią ir tvarią ateitį.
LMA projekto veiklą „Lietuvos muziejų fenomenai“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Veiklą koordinuoja LMA Rinkinių apskaitos, apsaugos ir saugojimo sekcija. Partneris – Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) Lietuvos skyrius.
Rekomendacijos vaizdo siužetų kokybei ir formatui.

LMA informacija

Atviri. Artimi. Įkvepiantys

Bendradarbiaukime

+370 5 2790918 labadiena@museums.lt

Į viršų