Muziejai kalbės apie tai, kas nutylima

 

Lietuvos muziejai gegužės 20 d., šeštadienį, nuo 18 val. kviečia į dvyliktą Europos muziejų renginį-akciją „Muziejų naktis Lietuvoje“, kurios tema – „Muziejai ir nepatogios istorijos: kalbėti apie tai, kas nutylima“. Visoje Lietuvoje vyks per 300 kultūros, meno, mokslo ir edukacinių renginių, kuriuose  iki pusiaunakčio Lietuvos gyventojai ir šalies svečiai turės progos susipažinti su muziejų pasakojamomis nepatogiomis istorijomis.

Nuo 2005 m. kasmet Europoje vyksta tarptautinė muziejų bendruomenės akcija „Europos muziejų naktis“, į kurią sėkmingai įsitraukė ir Lietuvos muziejai. Šios akcijos tikslas – pakviesti į muziejus lankytojus ir su jais komunikuoti neįprastu metu, supažindinti su muziejų rinkiniais, kultūrine ir edukacine veikla. Muziejai ir ištikimus savo lankytojus, ir menkai su muziejų veikla susipažinusius šalies gyventojus kviečia atrasti kitokį muziejų, dalyvauti specialiai šia proga parengtuose, unikaliuose muziejų renginiuose.
Gegužės 20 d. nuo 18 val. iki 24 val. Lietuvos muziejuose ir kitose kultūros įstaigose vyksiančius renginius bus galima aplankyti nemokamai. Lankytojams parengta turininga programa ir įvairios pramogos.
Džiugu, kad akcijoje „Muziejų naktis Lietuvoje“ tradiciškai dalyvauja ir kitos kultūros bei švietimo institucijos: Valstybės pažinimo centras Prezidentūroje, Lietuvių kalbos instituto kalbos muziejus „Lituanistikos židinysׅ“, Vilniaus rotušė, Lietuvos aklųjų biblioteka, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras ir kt.
Tarptautinės muziejų dienos (gegužės 18 d.) renginius kasmet inicijuoja Tarptautinė muziejų taryba (ICOM). Nuo 2005 m. rengiamos tarptautinės muziejų bendruomenės akcijos „Europos muziejų naktis“ tikslas – atverti muziejų duris naktį, supažindinti su muziejais įvairių bendruomenių narius. Akcijos Lietuvoje organizatorius – ICOM Lietuvos skyrius ir Lietuvos muziejų asociacija.

Daugiau informacijos:
„Muziejų nakties Lietuvoje“ 2017 m. renginių programa svetainėje www.muziejunaktis.lt
„Muziejų naktis Lietuvoje“ Facebooke
Tarptautinio renginio svetainė http://www.nuitdesmusees.culture.fr/

Informaciją parengė LMA viešųjų ryšių ir
komunikacijos konsultantė Rasa Augutyė
LMA archyvo nuotraukos

Galerija

Atviri. Artimi. Įkvepiantys

Bendradarbiaukime

+370 5 2790918 labadiena@museums.lt

Į viršų