In memoriam Anelė Razmislavičienė (1952–2020)

 

 

 

Su liūdesiu pranešame, kad netekome Prienų krašto šviesuolės, ilgametės muziejininkės Anelės Razmislavičienės.

Anelė gimė 1952 m. balandžio 13 d. Giraitiškių kaime, Prienų rajone, ūkininkų Broniaus ir Janinos Juškevičių šeimoje. Augo su jaunesne sesute Danute ir broliuku Algiu.
Nuo 1997 m. dirbo Prienų krašto muziejuje vyr. muziejininke. Rengė ilgalaikes programas ir vykdė mokomuosius užsėmimus, rašė straipsnius rajono ir respublikinei žiniasklaidai.
2005 m. parengė knygelę „Dienos darbeliai – plonos drobelės“ apie krašto audėjų darbus, audimo tradicijas.
2007 m. išleistos elektroninės knygos „Lietuvių etninės kultūros vertybės“ bendraautorė. Joje drauge su kitais gyvosios etninės kultūros skleidėjais pateikė mokomosios programos „Duonos kelias iki stalo“ gerąja patirtį (vaizdo ir garso siužetą), nuolat rengiamus teminius, proginius ir reklaminius leidinukus.
2009 m. parengė ir išleido katalogą „Kokiom žolelėm jūs beišdygsit vaikeliai mano…“, Laisvės kovų įamžinimo vietos Prienų krašte“ (paminklų ir kt. atminimo ženklų, spalvotų fotografijų albumas).
Plati ir svarbi buvo Anelės Razmislavičienės visuomeninė veikla: ji – Suvalkijos (Sūduvos) etninės kultūros globos tarybos narė, Prienų ir Birštono krašto kūrėjų klubo „Gabija“ prezidentės pavaduotoja, Prienų kultūros centro pagyvenusių žmonių šokių ir dainų ansamblio „Vajaunas“ dalyvė.
Su vyru Petru Razmislavičiumi užaugino dvi dukras: Kristiną ir Akvilę, susilaukė keturių vaikaičių.
Anelė Razmislavičienė buvo atsakinga, pareiginga, reikli sau ir kitiems darbuotoja, gera žmona ir motina, gerbiama vertinama visuomenėje, kūrybiška, gabi literatė, ryški asmenybė.
Gedime kartu su velionės artimaisiais, bičiuliais, draugais, bendraminčiais.

Prienų krašto muziejaus informacija
Šeimos archyvo nuotr.

 

Atviri. Artimi. Įkvepiantys

Bendradarbiaukime

+370 684 23 404 labadiena@museums.lt

Į viršų