XXII-oje muziejininkų konferencijoje – apie Pasaulio lietuvių palikimą Lietuvos muziejuose

 

 

 

Lietuvos muziejų asociacijos (toliau – LMA) Rinkinių mokslinio tyrimo sekcija 2019 m. balandžio 25 d. kviečia į XXII mokslinę-praktinę konferenciją „Pasaulio lietuvių palikimas Lietuvos muziejuose“ Maironio lietuvių literatūros muziejuje, Kaune. Svarbiausio šalies muziejininkų metų forumo temą lėmė siekis aktualizuoti išeivijos kultūros paveldą ir tai, kad LR Seimas 2019-uosius paskelbė Pasaulio lietuvių metais.

Muziejuose kaupiamas ir šiuolaikiškai interpretuojamas išeivijos lituanistinis palikimas, dažniausiai atkeliavęs po 1989 m. iš įvairių pasaulio kraštų – Argentinos, Australijos, JAV, Kanados, Italijos, Prancūzijos, Rusijos, Vokietijos ir kt. Atgavus Nepriklausomybę pradėta plačiau komunikuoti su pasaulio lietuviais, o jų perduodamos vertybės padiktavo naujas temas įvairiems moksliniams tyrimams ir veikloms. Šiemetinėje konferncijoje muziejininkai pakviesti dalytis patirtimis ir skaityti pranešimusįvairiomis temomis: kokiu būdu susiformavo išeivijos kolekcijos, kiek muziejų eksponatai prisideda prie lituanistinės istorijos studijų, koks muziejų santykis su artimųjų asmeninius archyvus perduodančiais palikimų tvarkytojais, kaip temos atsispindi muziejų ekspozicijose, kaip eksponatai ir archyvinė medžiaga naudojami parodose, leidyboje, edukacinėje veikloje ir kt.
Visi konferencijos pranešimai ir jų santraukos anglų kalba tradiciškai bus publikuojami tęstiniame leidinyje ,,Lietuvos muziejų rinkiniai“. Pranešimų rinkiniai, kurie nuolat papildo šalies muziejų ir viešųjų ir mokslinių bibliotekų fondus, yra svarbus muziejų rinkinių tyrimų ir aktualijų sklaidos įrankis Lietuvoje ir užsienyje. Kasmetinė konferencija ir leidinys yra tapę išskirtiniu reiškiniu šalies muziejininkystėje – jame dalyvauja, diskutuoja ir pranešimus skaito nacionalinių, respublikinių, savivaldybių, privačių, žinybinių ir kt. muziejų atstovai, kviestiniai svečiai, tai šalies muziejininkus motyvuoja vykdyti ir skelbti mokslinius tyrinėjimus.
LMA Rinkinių mokslinio tyrimo sekcija nuo 1998 m. kasmet vis kitame Lietuvos muziejuje organizuoja konferencijas. 2019 m. konferencijos vieta – Maironio lietuvių literatūros muziejus Kaune. Šio muziejaus fonduose saugomi dideli išeivijos rašytojų archyvai, kasmet jie papildomi per 6 tūkstančiais eksponatų, daugiausia jų – iš JAV.
Konferenciją „Pasaulio lietuvių palikimas Lietuvos muziejuose“ organizuoja LMA ir Maironio lietuvių literatūros muziejus Kaune.
Renginį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Išsami konferencijos programa čia

Informaciją parengė LMA konsultantė viešiesiems ryšiams ir rinkodarai Rasa Augutytė
LMA archyvo fotografijos

Atviri. Artimi. Įkvepiantys

Bendradarbiaukime

+370 5 2790918 labadiena@museums.lt

Arba užpildykite šią formą:

Į viršų