Kultūros sektoriui tenka atsakomybė didinti meno prieinamumą visuomenei

 

 

Nacionalinėje dailės galerijoje 2017 m. birželio 14-15 d. vyks tarptautinis renginys „Meno prieinamumas: muziejai, bendruomenės ir socialinės atskirties grupės“. Renginį organizuoja viešoji įstaiga „Socialiniai meno projektai“, įgyvendinanti meno iniciatyvas, mokymus ir tyrimus, kuriais siekiama aktualizuoti meno prieinamumo įvairioms atskirties grupėms klausimus, plėtoti naujus dalyvavimo kūrybinėje veikloje būdus ir skatinti kultūros paslaugų kūrimą.

„Renginiu siekiame atkreipti dėmesį į tai, kad šiandien kultūros sektoriui tenka atsakomybė didinti meno prieinamumą visuomenei. Muziejų, menininkų ir meno organizacijų veikimas, telkiant ir stiprinant bendruomenes, gali sudaryti sąlygas įvairaus amžiaus, skirtingus interesus ir galimybes turintiems asmenims burtis ir dalyvauti saviraiškos veikloje, plėsti akiratį, pažinti kultūros procesus bei skatinti socialinius pokyčius ir atvirumą visuomenėje“, – teigia renginio organizatoriai, – „šiandien individualių menininkų ar jų grupių meninė kūryba gali būti plėtojama kaip bendruomenę kuriantis ar stiprinantis procesas. Panašiai kaip muziejus ar kita kultūros organizacija, menininkas gali tapti stebėtoju – tyrėju, kurio objektas – socialinės atskirties situacijos“.
Renginio organizatoriai pakvies į diskusiją apie auditorijos vaidmenį muziejų veikloje. Kartu su Airijos ir Skandinavijos šalių meno muziejų atstovais pasidalins prieinamumo programų kūrimo patirtimi. Lietuvos, Jungtinės Karalystės ir Australijos menininkai bei kultūros organizacijos pristatys iniciatyvas, stiprinančias bendruomeniškumo jausmą bei kuriančias saviraiškos galimybes socialinės atskirties grupėse.
Būtina registracija. Daugiau informacijos – www.menasgerovei.lt.
Renginio organizatorius – VšĮ „Socialiniai meno projektai“.
Renginio partneriai: Nacionalinė dailės galerija ir Lietuvos dailės muziejus, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, Mančesterio metropolijos universitetas, Lietuvos muziejų asociacija, Lietuvos savivaldybių asociacija.
Renginys yra Erasmus+ programos projekto „Museums, Art & Alzheimer‘s“ (MAA) ir kultūros srities tyrimų projekto „Lietuvos meno muziejų paslaugų prieinamumo socialinės atskirties grupių asmenims tyrimas“ dalis. Projektą MAA finansuoja Europos Komisija. Kultūros srities tyrimų projektą „Lietuvos meno muziejų paslaugų prieinamumo socialinės atskirties grupių asmenims tyrimas“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Renginio programa

Pagal VšĮ „Socialiniai meno projektai“ informaciją parengė
LMA konsultantė viešiesiems ryšiams ir rinkodarai Rasa Augutytė

Lietuvos muziejų asociacijos archyvo nuotraukos

 

Atviri. Artimi. Įkvepiantys

Bendradarbiaukime

+370 5 2790918 labadiena@museums.lt

Į viršų