Rinkinių mokslinio tyrimo sekcijos XXIII mokslinė-praktinė konferencija perkeliama į spalio mėn.

 

Lietuvos muziejų asociacijos Rinkinių mokslinio tyrimo sekcijos (toliau – LMA RMTS) valdyba informuoja, kad XXIII mokslinė-praktinė konferencija, turėjusi vykti š. m. balandžio 23 d., dėl koronaviruso karantino perkeliama į š. m. spalio mėn. Tiksli konferencijos data bus pranešta papildomai.

Kaip ir planuota, konferencijos medžiaga bus publikuojama leidinyje „Lietuvos muziejų rinkiniai Nr. 19“, tačiau leidinys bus rengiamas ir išleidžiamas iki konferencijos. Todėl atkreipiame dėmesį į pakoreguotas pranešimų ir straipsnių pateikimo datas:
– Konferencijos pranešimo pavadinimą ir santrauką (iki 2 000 spaudos ženklų)  prašome atsiųsti iki š.m. balandžio 15 d.;
– Straipsnį  leidiniui ir iliustracijas planuojamo pranešimo tema prašome atsiųsti  iki š. m. birželio 1 d.
Visą informaciją prašome  pateikti LMA RMTS valdybos pirmininkei dr. Jolantai Skurdauskienei  el. paštu jolantaskurd@gmail.com, tel. pasiteirauti (8 687) 58 487.
Šių metų konferencijos ir leidinio tema ,,Kovo 11-osios Lietuva muziejuose“, kuria siekiama apžvelgti per tris dešimtmečius Lietuvos muziejuose sukauptų kolekcijų problematiką ir ieškoti atsakymų į šiuos klausimus:
– Kaip keitėsi visuomenės požiūris į skirtingus Lietuvos valstybės istorijos etapus ir/ar kolektyvinę atmintį?
– Kokios naujos muziejų vystymo (-si) ir rinkinių gausinimo perspektyvos atsivėrė po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo?
– Į kokio turinio kolekcijų gausinimą muziejai buvo susitelkę per pastarąjį 30-metį?
– Ar aktualios muziejuose Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio (nuo 1990 m. Lietuvos Sąjūdžio), Kovo 11-osios akto signatarų, sovietinės agresijos prieš Lietuvą bei jos tarptautinio pripažinimo, Lietuvos kariuomenės (at)kūrimo ir kitos temos?
– Kaip ir kokiu mastu šios temos atsispindi muziejų ekspozicijose?
– Ar tokį, sąlyginai trumpą, bet reikšmingą laikotarpį atspindintys objektai jau tapo muziejinių rinkinių dalimi?
– Ar Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimas ir jo 30-ųjų metinių sukaktis skatina naujų teminių muziejų rinkinių formavimą?
– Kokius iššūkius ir pokyčius ateičiai projektuoja Lietuvos muziejai?
Konferenciją finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Lietuvos muziejų asociacijos informacija ir nuotr.

Atviri. Artimi. Įkvepiantys

Bendradarbiaukime

+370 5 2790918 labadiena@museums.lt

Į viršų