Programos „Meno prieinamumas: muziejai ir bendruomenės“ renginiai Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Utenoje

 

 

 

2018 m. lapkričio–gruodžio mėnesiais Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Utenoje įvyks renginiai, kuriais bus pristatyti 2017–2018 m. šalies muziejuose įgyvendinto Lietuvos meno muziejų paslaugų prieinamumo socialinės atskirties grupių asmenims tyrimo rezultatai. Tyrimą atliko VšĮ „Socialiniai meno projektai“, parėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.
Tyrimą atliko VšĮ „Socialiniai meno projektai“, bendradarbiaudama su Lietuvos ir kitų šalių partneriais. Tyrimą parėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Pirmąkart įgyvendintame Lietuvos dailės muziejų prieinamumo negalią turintiems asmenims tyrime buvo atlikti beveik 100 interviu su įvairias pareigas einančiais muziejų darbuotojais (direktoriais, vedėjais, parodų kuratoriais, edukatoriais, kasos, rūbinės, salių darbuotojais, kt.) bei įvairias negalias turinčių asmenų atstovais. Tyrime atskleisti muziejų bendruomenėje vyraujantys požiūriai į meno prieinamumo svarbą ir šiuo metu įgyvendinamų prieinamumo didinimo strategijų ypatumai. Tyrimas taip pat leido pažinti patirtis, su kuriomis susiduria negalią turintys asmenys, siekdami dalyvauti kultūriniame gyvenime, kurio dalis yra dailės muziejai.
Bendradarbiaudami su Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje, į tyrimo rezultatų pristatymo renginius pakvietėme svečių iš Švedijos, Suomijos ir Norvegijos.
Prie Lietuvos meno muziejų paslaugų prieinamumo socialinės atskirties grupių asmenims tyrimo prisidėjo partneriai: Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, Lietuvos muziejų asociacija, Lietuvos savivaldybių asociacija, nacionalinė agentūra „Culture for All“ (Suomija), Lietuvos sporto universitetas, Slaugos darbuotojų ir farmacijos specialistų kompetencijų centras.
Įgyvendinti tyrimą svariai padėjo: Lietuvos aklųjų biblioteka, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, Lietuvos surdologijos centras, dienos centras „Šviesa“, Kauno rajono socialinių paslaugų centras, Neįgaliųjų dienos centras „Lakštutė“, Lietuvos žmonių su negalia sąjunga ir jos projektas „Be slenksčių“, Lietuvos dailės muziejai.
Dalyvavimas renginiuose yra laisvas, bet būtina REGISTRACIJA, vietų kiekis ribotas.
Svečių iš Skandinavijos šalių pranešimai bus verčiami į lietuvių kalbą.
Renginiai bus verčiami į gestų kalbą.
Turite klausimų? Susisiekite ieva@menasgerovei.lt
Renginio programa čia
Daugiau informacijos čia www.menasgerovei.lt

VšĮ „Socialiniai meno projektai“ informacija
LMA archyvo fotografijos

Atviri. Artimi. Įkvepiantys

Bendradarbiaukime

+370 5 2790918 labadiena@museums.lt

Į viršų