PILIETIŠKUMO IR KŪRYBIŠKUMO KOMPETENCIJŲ UGDYMAS MOKYKLOJE IR MUZIEJUJE: NAUJA AUŠROS AUŠRA

 

Lietuvos muziejų asociacijos (LMA) Švietimo sekcija kviečia muziejų edukatorius ir įvairių dalykų mokytojus į seminarą – kūrybines dirbtuves PILIETIŠKUMO IR KŪRYBIŠKUMO KOMPETENCIJŲ UGDYMAS MOKYKLOJE IR MUZIEJUJE: NAUJA AUŠROS AUŠRA.

Kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai susipažins su pirmojo periodinio lietuviško mėnraščio „Aušra“ (1883–1886) epochos realijomis, kūrybiniu kolektyvu ir su leidinio sukeltu rezonansu to meto lietuvių visuomenėje. Bus pristatyta „Aušros“ reikšmė, žadinant tautinį atgimimą, indėlis į modernios lietuvių tautos tapsmą ir aktualumas dabarties visuomenei. Praktinių veiklų metu seminaro-kūrybinių dirbtuvių dalyviai patobulins pilietiškumo ir kūrybiškumo kompetencijas dirbant su muziejams ir mokykloms dovanotu perleistu „Aušros“ rinkiniu ir kitais pirminiais istoriniais šaltiniais, taip pat įgis šiam darbui reikalingų tikslinių užduočių formavimo gebėjimų. Kokia lietuvybės galia, pasak žymaus kultūrologo Vytauto Kavolio, glūdėjo „Aušroje“? Ar šis klausimas gali būti aktualus šiandien? Ar „Aušroje“ yra žinių apie Jūsų kraštą ir kas žinoma apie „Aušrą“ ir „aušrininkus“ Jūsų krašte? Ar Lietuvos mikropasaulis, užfiksuotas pirmajame lietuviškame mėnraštyje, turi aktualių sąsajų su nūdiena? Ar dabarties jaunam žmogui gali būti aktualios vertybės, kurios telkė jo bendraamžius prieš 140 metų? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų seminaro-kūrybinių dirbtuvių dalyviai atsakymų ieškos su „Aušros“ modernias interpretacijas pateikiančiais mokslininkais ir mokytojais- ekspertais.
Siekiant įtraukti visų Lietuvos regionų muziejų ir mokyklų edukacinę veiklą vykdančius darbuotojus, mokymai vyks keturiuose miestuose. Į mokymus kviečiami edukacinių padalinių (ir kitų padalinių, tiesiogiai dirbančių su švietimo įstaigomis bei bendruomenėmis) darbuotojai ir pedagogai.

Seminaro-kūrybinių dirbtuvių renginiai vyks:
2023 m. spalio 25 d. Klaipėdoje, Lietuvos jūrų muziejuje (Smiltynės g. 3, Klaipėda);
2023 m. spalio 26 d. Šiauliuose, Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinyje Chaimo Frenkelio viloje-muziejuje (Vilniaus g. 74, Šiauliai );
2023 m. spalio 27 d. Kaune, Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus padalinyje Istorinėje Lietuvos Respublikos prezidentūroje (Vilniaus g. 33, Kaunas);
2023 m. lapkričio 15 d. Vilniuje, Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose (Katedros a. 4, Vilnius).
Į visus renginius būtina išankstinė registracija. Kvietimas su nuorodomis į internetinę registracijos anketą pagal regionus skelbiamas tinklalapiuose: https://www.muziejuedukacija.lt/lt/ ; https://museums.lt/.

Detalios mokymų darbotvarkės pateikiamos registracijos anketoje.
Maloniai kviečiame dalyvauti!
Muziejų edukatorių ir mokytojų kūrybinėse dirbtuvėse sukurtos užduotys bus talpinamos interneto puslapyje Pilietiškumo mokykla (https://pilietiskumomokykla.lt/).

Renginio partneriai
Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas
Lietuvos istorijos institutas, Lietuvos Respublikos Prezidentūra

LMA veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA Į RENGINIUS

Klaipėda

Registracija vyksta iki spalio 20 d.
Nuoroda į registracijos anketą:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScLfiHRcvLCFNGmrF_sSuU7Bh8cEChGzVDOoQVDmSaBgMDLOQ/viewform

Šiauliai

Registracija vyksta iki spalio 21 d.
Nuoroda į registracijos anketą:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfnv-VeoH0Yeh_8c9vfg5tyLv-NiX0-sslnseV_ym1rxbmO3Q/viewform

Kaunas

Registracija vyksta iki spalio 22 d.
Nuoroda į registracijos anketą:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfhGryYP3KQSgRVoevfVqrQZAXpJvFdJmncjJ00CXtcxSAOyA/viewform

Vilnius

Registracija vyksta iki lapkričio 9 d.
Nuoroda į registracijos anketą:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfFAUbzswHV8gbmGkwL7JLU7G1m0z14UmbnWnUy9yY_C5dWUA/viewform
Kontaktinis asmuo – dr. Nelija Kostinienė, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų edukacijos metodininkė. Tel. +370 659 10460, el. pastas n.kostiniene@valdovurumai.lt

NAUJA „AUŠROS“ AUŠRA

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos iniciatyva, remiant Mecenatui Pranui Kizniui, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas ir leidykla „Petro ofsetas“ perleido pirmąjį lietuvišką mėnraštį „Aušra“.
„Aušros“ rinkinį sudaro penkios knygos: perleisti 1883, 1884, 1885 ir 1886 metų „Aušros“ komplektai ir įvadinis tomas „Aušra po 140 metų“, kuriame skelbiami Prezidento ir Mecenato įvadiniai žodžiai, mokslininkų straipsniai, atrinkti ir šiuolaikiniam skaitytojui adaptuoti įdomiausi bei svarbiausi „Aušros“ tekstai, žodynėlis ir kita informacinė medžiaga.
Prezidentas Gitanas Nausėda 2023 m. birželio 8 d. lankydamasis Rokiškio krašto muziejuje vykusiame pirmojo lietuviško mėnraščio „Aušra“ naujojo leidimo pristatyme kvietė skaityti jį širdimi.
Rugsėjo mėnesį dovanoti „Aušros“ leidiniai pasiekė Lietuvos muziejus ir mokyklas.

Atviri. Artimi. Įkvepiantys

Bendradarbiaukime

+370 5 2790918 labadiena@museums.lt

Į viršų