Parodoje „MOKYKLA 2019“ muziejai kvies apkeliauti Lietuvos muziejus su KULTŪROS PASU

Lietuvos muziejų asociacijos (LMA) 4 salėje jungtiniame stende 4.25 vienijami šalies muziejai šiais metais parodos „MOKYKLA 2019“ lankytojus kvies APKELIAUTI Lietuvos muziejus su KULTŪROS PASU! Kultūros paso paslauga Lietuvos mokiniai ir mokyklos naudojasi jau antrus metus. Bendrame paslaugų pakete yra patvirtinta daugiau nei 2 000 edukacinių renginių, kuriuos organizuoja įvairios kultūros ir mokslo įstaigos. Tokioje gausybėje pasiūlymų lengva paklysti moksleiviui ir mokytojui, todėl Lietuvos muziejai ištiesia pagalbos ranką.

Lietuvos muziejai yra sukaupę daug ir prasmingos edukacinių programų rengimo ir vedimo patirties. Todėl į Kultūros paso paslaugų formavimą aktyviai įsijungė nuo pat pirmojo etapo. Per dvejus metus 110 valstybinių ir privačių muziejų ir jų padalinių pateikė paraiškas vertinimui. Iki 2019 m. rugsėjo mėnesio Kultūros paso paslauga pasinaudojo ir muziejuose apsilankė 57 179 mokiniai.
Šiemetinis LMA stende susivienijusių muziejų tikslas – mokyklų bendruomenėms patraukliai ir suprantamai pristatyti kultūros paso programoje dalyvaujančius Lietuvos muziejus ir pačias populiariausias edukacines programas. Pagrindinius parodos lankytojus – moksleivius ir mokytojus – dvi dienas 35 Lietuvos muziejų atstovai kvies susitikti individualiai, gilintis į turinį, tikslus, aiškintis visas sudominusio edukacinio užsiėmimo veiklas ar subtilybes. Džiugina platus teritorinis ir veiklų spektras –lankytojų lauks visų Lietuvos regionų muziejų atstovai. Jungtiniame stende LMA stende 4 salėje Kultūros paso edukacinius užsiėmimus pristatys: Alytaus kraštotyros muziejus, Gargždų krašto muziejaus filialas J. Gižo etnografinė sodyba, Kauno IX forto muziejus, Kelmės krašto muziejus, Lietuvos dailės muziejaus padaliniai: Palangos gintaro muziejus, Prano Domšaičio galerija, Laikrodžių muziejus, Lietuvos jūrų muziejus, Lietuvos liaudies buities muziejus, Lietuvos nacionalinis muziejus su padaliniais: Gedimino pilies bokštas, Senasis arsenalas, Naujasis arsenalas, Signatarų namai, Kazio Varnelio namai-muziejus, Vilniaus gyvybinės sienos bastėja, Jono Basanavičiaus gimtinė ir Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolynas, Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Maironio lietuvių literatūros muziejus, Marijampolės kraštotyros muziejus, Molėtų krašto muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus ir padaliniai: A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus / Velnių muziejus, Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra, M. Žilinsko dailės galerija, Nacionalinis muziejus Lietuvos didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmai, Panevėžio kraštotyros muziejus, Pasvalio krašto muziejus, Prienų krašto muziejus, Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus, Šiaulių „Aušros“ muziejus, Trakų istorijos muziejus, Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus, Vytauto Didžiojo karo muziejus, Zanavykų muziejus ir naujausias jungtinės bendruomenės narys –MO muziejus.
Kultūrinėje parodos programoje Mažojoje klasėje (5.5 salė) lapkričio 22 d. 15 val. bus pristatyta edukacinių programų platforma „Atrask savo kraštą muziejuje“. Tai – Lietuvos muziejų asociacijos (LMA) Švietimo sekcijos kuriama virtuali edukacinių programų/pamokų platforma, skirta nuotoliniam mokymuisi ir suteikianti  mokiniams galimybę  muziejinių vertybių pagalba gilinti bendrojo ugdymo metu įgyjamas kompetencijas. Virtualių edukacinių programų platforma startuos 2019 metų pabaigoje, internetinėje svetainėje http://www.muziejuedukacija.lt. Pirmame kūrimo etape ją sudarys 10 mokymo(si) virtualiai užsiėmimų/pamokų 7–11 klasių mokiniams, parengtų atsižvelgiant į Bendrojo ugdymo programų turinį ir integruojant keletą mokomųjų dalykų. Naują edukacinę platformą renginio metu pristatys muziejų -dalyvių atstovai: dr. Nelija Kostinienė, Renata Treigienė, Rasa Mikalajūnienė, Vaidė Gaudiešiūtė, Eglė Nedzinskaitė, Jolanta Mickienė, Inga Kurtkutė, Ieva Luckutė, Jolanta Sereikaitė, Gintarė Sakalauskienė, Jurgita Tertelienė, Asta Zenkevičienė.
Lietuvos muziejų asociacija tikisi, kad muziejų parengtos veiklos parodoje „MOKYKLA 2019“ paskatins švietimo bendruomenę aktyviai dalyvauti muziejų renginiuose ir APLANKYTI Lietuvos muziejus su KULTŪROS PASU.
Lietuvos muziejų asociacijos informacija
LMA archyvo nuotr.