Muziejai pasirengę nuotoliniam bendravimui su lankytojais

 

 

 

Dėl šalyje paskelbtos ekstremalios situacijos ir nustatytų veiksmų jai suvaldyti muziejai, bibliotekos, archyvai ir kitos kultūros įstaigos laikinai nebegali priimti lankytojų. Lietuvos muziejai yra pasirengę nuotoliniam bendravimui su lankytojais.

Virtualių edukacinių užsiėmimų-pamokų platforma „Atrask savo kraštą muziejuje“ skirta nuotoliniam mokymuisi prieinama ir atvira kiekvienam, kas domisi Lietuvos kultūros paveldu. Šios virtualios pamokos atveria muziejų galimybes, leidžiančias gilinti bendrojo ugdymo metu jų įgytas kompetencijas ir žinias apie gimtąjį kraštą.
Projekte dalyvauja: Kretingos muziejus, Lietuvos dailės muziejus su padaliniais Prano Domšaičio galerija, Vilniaus paveikslų galerija, Taikomosios dailės ir dizaino muziejumi bei Nacionaline dailės galerija, Lietuvos jūrų muziejus, Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus, Rokiškio krašto muziejus, Maironio lietuvių literatūros muziejus ir jo padalinys S. Nėries memorialinis muziejus, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai.
http://www.muziejuedukacija.lt/lt
Skaitmeninėje Europos Sąjungos (ES) kultūros paveldo platformoje „Europeana“ laukia milijonai Lietuvos muziejų ir  ES atminties institucijų: bibliotekų, muziejų, archyvų sukaupti lobiai. Šioje platformoje suskaitmenintų Lietuvos kultūros paveldo objektų  skaičius 2019 m. – 199,2 tūkst.

Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) viešojoje prieigoje talpinama informacija apie didelę dalį muziejuose saugomų ir suskaitmenintų kultūros paveldo objektų – eksponatų ir kitų vertybių, virtualių parodų. Virtualių parodų svetainėje „Eksponatai, kuriuos verta pamatyti“  galima peržiūrėti muziejuose sukauptus ir saugomus vertingiausius, įdomiausius eksponatus. Čia pristatomi unikalūs kultūros paveldo objektai ir privačių kolekcijų ar įstaigų,  su kuriomis Lietuvos muziejai bendradarbiauja ir kartu įgyvendina kultūros paveldo skaitmeninimo ir sklaidos projektus.
Išskirtiniai kultūros paveldo objektai prieinami ir interneto svetainėje „Lietuvos muziejų lobiai“. Lietuvos muziejų panoraminės nuotraukos skelbiamos interneto svetainėje www.panoramos.lt, o 3D  skaitmeninių vaizdų virtualios parodos pasiekiamos adresu https://sketchfab.com/limis/collections.

 

LMA informacija

Atviri. Artimi. Įkvepiantys

Bendradarbiaukime

+370 5 2790918 labadiena@museums.lt

Į viršų