Muziejai kviečiami registruoti jų ir bendruomenių iniciatyvas

 

2021 metais startavo J. E. Prezidento Gitano Nausėdos globojama pilietinio įsitraukimo iniciatyva – „Lietuvos Galia“. Projektas sukurtas siekiant aktyvinti visuomenės įsitraukimą į valstybės gyvenimą ir stiprinti pilietinę galią. Lietuvos muziejų asociacija kartu su Prezidentūra kviečia muziejus, mūsų nacionalinės savimonės ir bendruomeniškumo ambasadorius, prisijungti prie šio projekto ir registruoti savo ir bendruomenių sukurtas iniciatyvas.

Kiekvienas iš mūsų turime idėjų ir galime inicijuoti tam tikrus pokyčius. Natūralu, kad greičiausiai pokyčiai vyksta turint stiprų užnugarį – bendruomenę. Projektas „Lietuvos Galia“ būtent ir kuria šių iniciatyvų vienijamas bendruomenes. Siekiant iniciatyvų viešinimo paprastumo ir efektyvesnio bendruomenių kūrimosi bendrų idėjų pagrindu, buvo sukurta skaitmeninė platforma. Joje ne tik galima registruoti savo iniciatyvas, bet ir rasti geruosius pavyzdžius, sėkmės istorijas ir, žinoma, kvietimus prisijungti ir kurti norimą ateitį kartu.

Iki 2022 metų vasario mėn. Lietuvos galios platformoje užsiregistravo virš 240 iniciatyvų iš įvairių Lietuvos kampelių ir užsienio. Iniciatyvų teikėjai – tai organizacijos, bendruomenės ir pavieniai aktyvūs piliečiai, kurių vykdomos veiklos atstovauja keturioms pagrindinėms Lietuvos plėtros kryptims:

  • Žalia – ekologiško, darnaus ir tvaraus veikimo ir plėtros iniciatyvos;
  • Stipri – Lietuvos vardo garsinimo, valstybingumo stiprinimo iniciatyvos;
  • Teisinga – socialinio, teisinio, ekonominio ar kultūrinio teisingumo iniciatyvos;
  • Inovatyvi – inovatyvūs bendruomenės problemų sprendimai, mokslo, švietimo pažangos iniciatyvos.

2022 metų gruodį Prezidentas apdovanojo pirmąsias 20 ryškiausių iniciatyvų, kurias savo balsais išrinko visuomenė ir ekspertų komisija. Naujai registruotos iniciatyvos galės dalyvauti šių metų konkurse. Daugiau informacijos apie iniciatyvų vertinimą ir apdovanojimus yra čia: https://www.lietuvosgalia.lt/apdovanojimai/

LMA kviečia savo narius aktyviai įsitraukti ir registruoti naujas iniciatyvas čia: https://www.lietuvosgalia.lt/pateikite-inciatyva

Daugiau informacijos teikia:
Austė ČERNIAUSKAITĖ
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Organizacijos vystymo skyriaus Projektų vadovė
El. paštas: Auste.Cerniauskaite@prezidentas.lt
Tel. +370 5 209 7127
Mob. +370 698 42 523

Atviri. Artimi. Įkvepiantys

Bendradarbiaukime

+370 5 2790918 labadiena@museums.lt

Į viršų