Lietuvos muziejų „Idėjų mugė 2017“

 

 

 

„Idėjų mugė“ – kasmetis Lietuvos muziejų asociacijos renginys, kviečiantis muziejininkus susitikti su kolegomis, bendrauti, generuoti idėjas, dalytis patirtimi.
„Svarbiausias šio renginio tikslas – visus mus skatinti svajoti kurti tai, kas, atrodo, neįgyvendinama. Tik taip galima praturtinti vieni kitus ir sugalvoti tikrai kažką naujo, – tokiais žodžiais į baigiamąjį renginį susirinkusius kolegas sveikino Lietuvos muziejų asociacijos Švietimo sekcijos narė, „Idėjų mugė 2017“ organizatorė Eglė Nedzinskaitė, kviesdama atvirai diskutuoti ir komentuoti konkurso rezultatus.

Muziejininkams pasiūlyta naujovė – prie edukatorių komandos šiemet pakviesti prisijungti muziejų gidai / ekskursijų vadovai. Taip siekta skatinti, kad ne tik edukaciniai užsiėmimai, bet ir ekskursijos Lietuvos muziejuose taptų kūrybingos, įtraukiančios, paveikios.
Kaip ir pernai, projekto dalyviai pasklido po įvairius šalies muziejus. Kiekvieno muziejaus edukatoriai ir gidai / ekskursijų vadovai traukė burtus, kuriame kaimynystėje esančiame muziejuje jie turi apsilankyti. Susipažinus su įdomiausiais eksponatais, kiekvienai komandai reikėjo sukurti edukacinio užsiėmimo ar ekskursijos koncepciją ir ją aprašyti pagal pateiktą formą. Konkursinei programai buvo pateikti 25 edukaciniai užsiėmimai ir ekskursijos.
2017 m. paskelbtos „Idėjų mugės“ nominacijos: „Darbščiausieji“, „Geriausias edukacinis užsiėmimas“, „Geriausia ekskursija“.
Titulo „Darbščiausieji“ nusipelnė dviejų muziejų komandos. Juo džiaugiasi Žemaičių dailės muziejus (Danutė Einikienė, Irena Jonauskienė, Loreta Gedeikienė) ir Šiaulių „Aušros“ muziejus (Viktorija Spulginienė, Laimutė Tomkuvienė, Tomas Grigas ir Aistė Griciūtė).
Nominacijos „Geriausias edukacinis užsiėmimas“ laureate tapo Vilma Danguolė Petrikienė (Maironio lietuvių literatūros muziejus) už edukacinį užsiėmimą vaikams „Žaislų ligoninė“ Žaislų muziejuje Vilniuje.
Apdovanojimas „Geriausia ekskursija“ atiteko Jurgiui Atroškevičiui (Lietuvos dailės muziejaus Vilniaus paveikslų galerija) už ekskursiją „Moterų istorija LDK“ Trakų istorijos muziejaus Salos pilies ekspozicijoje.
Su visais „Idėjų mugei 2017“ pateiktais Lietuvos muziejininkų edukacinių kultūrinių produktų aprašais bus galima susipažinti čia.

Informaciją parengė LMA Viešųjų ryšių ir rinkodaros konsultantė Rasa Augutytė
„Idėjų mugė 2017“ dalyvių fotografijos

Atviri. Artimi. Įkvepiantys

Bendradarbiaukime

+370 5 2790918 labadiena@museums.lt

Į viršų