Lietuvos muziejų asociacijos Rinkinių mokslinio tyrimo sekcija kviečia rengti pranešimus XXIII konferencijai

 

 

Lietuvos muziejų asociacijos Rinkinių mokslinio tyrimo sekcija 2020 m. balandžio 23 d., ketvirtadienį, Lietuvos nacionaliniame muziejuje (Arsenalo g. 1, Vilnius) organizuoja XXIII mokslinę-praktinę konferenciją ,,Kovo 11-osios Lietuva muziejuose“.

2020 m. sukanka 30 metų, kai buvo atkurta Lietuvos Nepriklausomybė. Per tris dešimtmečius Lietuvos muziejuose buvo sukaupta naujų eksponatų kolekcijų, atspindinčių Lietuvos valstybės raidos etapą nuo Atgimimo laikotarpio iki šių dienų, keitėsi ir visuomenės požiūris į skirtingus Lietuvos valstybės istorijos etapus ir / ar kolektyvinę atmintį.
Į kokio turinio kolekcijų gausinimą muziejai buvo susitelkę per pastarąjį 30-metį? Ar aktualios muziejuose Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio (nuo 1990 m. Lietuvos Sąjūdžio), Kovo 11-osios akto signatarų, sovietinės agresijos prieš Lietuvą ir jos tarptautinio pripažinimo, Lietuvos kariuomenės (at)kūrimo ir kitos temos? Kaip ir kokiu mastu šios temos atsispindi muziejų ekspozicijose? Ar tokį, sąlyginai trumpą, bet reikšmingą laikotarpį atspindintys objektai jau tapo muziejinių rinkinių dalimi? Ar Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimas ir jo 30-ųjų metinių sukaktis skatina naujų teminių muziejų rinkinių formavimą? Kokios naujos muziejų vystymo (-si) ir rinkinių gausinimo perspektyvos atsivėrė po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo? Kokius iššūkius ir pokyčius ateičiai projektuoja Lietuvos muziejai? Į šiuos ir panašius klausimus ieškoti atsakymų ir aptarti jų problematiką XXIII konferencijoje LMA RMTS valdyba kviečia muziejininkus, mokslo darbuotojus, kitų atminties institucijų atstovus.
Ketinančius dalyvauti konferencijoje su pranešimu prašome iki š. m. balandžio 1 d. atsiųsti pranešimo pavadinimą ir santrauką (iki 2 000 spaudos ženklų) LMA RMTS valdybos pirmininkei dr. Jolantai Skurdauskienei el. paštu jolantaskurd@gmail.com, tel. pasiteirauti (8 448) 52 781, 8 687 58 487.
Konferencijos  pranešimus planuojama publikuoti LMA leidinyje ,,Lietuvos muziejų rinkiniai Nr. 19. XXIII mokslinė-praktinė konferencija ,,Kovo 11-osios Lietuva muziejuose“.

Lietuvos muziejų asociacijos informacija ir nuotraukos

Atviri. Artimi. Įkvepiantys

Bendradarbiaukime

+370 5 2790918 labadiena@museums.lt

Į viršų