Lietuvos muziejai sugrįžta į Vilniaus knygų mugę ATVIRI, INOVATYVŪS, ĮTRAUKIANTYS, ĮKVEPIANTYS

Lietuvos muziejų asociaciją (LMA) 2022 vasario 24–27 d. dešimtą kartą dalyvauja tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje. Tradiciškai įsikūrę jungtiniame stende 3.10 (Litexpo 3 parodų salė) Lietuvos muziejai išsiilgtiems mugės lankytojams parengė populiariausių ir naujausių leidinių ekspoziciją, interaktyvius aktualiausių leidinių pristatymus, atnaujintą informaciją apie naujausias edukacines ir kultūrines veiklas.

Šiemetinė Vilniaus knygų mugės tema „Vaizdas kaip tekstas“ paakino muziejų veiklą stende pristatyti nuotaikingomis nuotraukomis, iliustruojančiomis esmines veiklos charakteristikas – ATVIRI, INOVATYVŪS, ĮTRAUKIANTYS, ĮKVEPIANTYS. Jungtiniame LMA stende prisistatys: Alytaus kraštotyros, Bažnytinio paveldo, Kauno miesto, Kauno IX forto, Lietuvos aviacijos, Lietuvos liaudies buities, Lietuvos švietimo istorijos, Lietuvos teatro, muzikos ir kino, Literatūrinis A. Puškino, Maironio lietuvių literatūros, Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus, Mažosios Lietuvos istorijos, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės, Neringos, Rietavo Oginskių kultūros istorijos, Rokiškio krašto, Šilutės Hugo Šojaus, Žaislų, Utenos kraštotyros muziejai, Angelų muziejus-Sakralinio meno centras, Biržų krašto muziejus „Sėla“, VŠĮ Molėtų krašto muziejus ir Žemaičių muziejus „Alka“.
Jungtiniame LMA stende (3.10) nuolat vyks leidinių pristatymai: vasario 24 d. 11.30 val. „IX fortas: nuo įtvirtinimo iki muziejaus (Kauno IX forto muziejus); 13.30 val. Juliaus Kaupo „Daktaras Kripštukas pragare. Pasakos iš „Žiburėlio“ (Mažosios Lietuvos istorijos muziejus), 15.30 val. „Grafai de Šuazel-Gufje: Plateliai-Papilys“ (Biržų krašto muziejus „Sėla“), 16.30 val. Remigijaus Vilkaičio „Vladas Sipaitis. Dienoraščiai, prisiminimai, laiškai“ (Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus); vasario 25 d. 11.30 val. „Burtikės“ (Šilutės Hugo Šojaus muziejus), 12.30 val. „Dzūkų divonai“ ir 13.30 val. „Šalom, Alytau!“ (Alytaus kraštotyros muziejus), 14.30 val. „Rietavas. Oginskių rezidencijos pažintiniai maršrutai“ (Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus); vasario 26 d. 12.30 val. „Kaunas Stanislovo Lukošiaus žvilgsniu: pasivaikščiojimas po pradingusį miestą“ (Kauno miesto muziejus), 13.30 val. „Markučių dvaro sodybos medinio gyvenamojo namo statybos istorija“ (Literatūrinis A. Puškino muziejus).
Kultūrinėje programoje kitose mugės erdvėse vyks aktualiausių muziejų leidinių pristatymai: renginio „Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus lobynas leidiniuose“ metu vasario 24 d. 16 val. konf. salė 5.3 bus pristomi net du muziejaus leidiniai, kurių sudarytojos Aldona Snitkuvienė, Nijolė Tumėnienė, Aušra Vasiliauskienė, Genovaitė Vertelkaitė-Bartulienė; Vido Poškaus ir Mindaugo Skudučio knyga „Videniškiai: kunigaikščių Giedraičių žemės beieškant“ savo skaitytojų lauks vasario 27 d. 14 val. konf. salė 1.3 (VšĮ „Molėtų krašto muziejus“).
Savarankiškai mugėje ir kultūrinėje programoje dalyvauja A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis, Lietuvos jūrų, Lietuvos nacionalinis dailės, Lietuvos nacionalinis muziejai, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmai ir Šiaulių „Aušros“ muziejus. Renginių už mugės ribų programoje dalyvauja Vytauto Kasiulio dailės muziejus su Antano Mončio iliustruotos Oskaro Milašiaus „Contes et fabliaux de la vieille Lithuanie / Senosios Lietuvos pasakos ir padavimai“ faksimilės ir Jean-Christophe’o Mončio knygos „Mon Père Ant / Mano Tėvas Antas“ paroda ir Kazio Varnelio su Gražiausių 2020 metų Čekijos knygų paroda.
Lietuvos muziejų asociacijos veiklą 22-oje Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

LMA informacija ir arch. nuotr.