Lietuvos muziejai kviečia pasimatyti Vilniaus knygų mugėje

Vasario 22-25 dienomis Lietuvos muziejų asociacija tradiciškai dalyvaus Vilniaus knygų mugėje. Bendrame Lietuvos muziejų stende savo naujausius ir svarbiausius leidinius bei veiklą pristatys daugiau nei dvidešimt muziejų.

LMA šioje knygų mugėje dalyvaus jau dvyliktą kartą. Knygų mugės svečiai galės įsigyti naujausius ir svarbiausius leidinius, pabendrauti su muziejų atstovais, gauti informacijos apie jų vykdomą veiklą, veikiančias parodas, siūlomus edukacinius užsiėmimus. Muziejai aktyviai įsitraukė ir į Vilniaus knygų mugės renginių programą: bus pristatomi naujausi leidiniai, vykdomos edukacinės veiklos Jaunųjų skaitytojų salėje. Laukiame Jūsų 3 salėje (stendo numeris 3. 12).

Lietuvos muzeijų asociacija kartu su muziejais kvies į šiuos renginius

Vasario 22 d.

• Vasario 22 d. 11 val. forume Lietuvos muziejų asociacija ir Maironio lietuvių literatūros muziejus pristatys Jono Mačiulio-Maironio „Pavasario balsų“ vertimą į anglų kalbą „Voices of Spring: Selected Poems“. Moderuoja Agnė Cesiulė, dalyvauja Deimantė Cibulskienė, Rimas Užgiris, Marius Burokas.
  • Vasario 22 d. 11 val. 5.5 salėje Lietuvos muziejų asociacija ir Tauragės krašto muziejus „Santaka“ pristatys Dariaus Kinulio knygą „Lauksargiai. Mažosios Lietuvos dalis“. Moderuoja Renata Jančiauskienė, dalyvauja Darius Kiniulis, Eglė Červinskaitė, Jovita Zubaitė.
  • Vasario 22 d. 12 val. Konferencijų salėje 1.1 / Amfiteatre Lietuvos muziejų asociacija ir Muitinės muziejus pristatys Tomo Šerno knygą „Muitinės kronikos“. Moderuoja Tomas Šernas, dalyvauja Mindaugas Semėnas, Artūras Zaleckas, Henrika Rukšėnienė.
  • Vasario 22 d. 14 val. Jaunųjų skaitytojų salėje Lietuvos muziejų asociacijos ir Muitinės muziejaus edukacija apie kinologiją ir muitinės tarnybinius šunis. Moderuoja Artūras Zaleckas, dalyvauja Mindaugas Semėnas, Henrika Rukšėnienė, Irmina Frolova-Milašienė.
  • Vasario 22 d. 15 val. 1.3 salėje Lietuvos muziejų asociacija ir Ignalinos krašto muziejus pristatys Kristinos Skrebutėnienės dainų rinktinę „Žalioj girioj paukštės giema“. Moderuoja Agnė Galatiltienė, dalyvauja Sigutė Mudienė, dr. Austė Nakienė, dr. Daiva Kerdelienė-Grinevičienė.

Vasario 23 d.

• Vasario 23 d. 12 val. 5.3 salėje Lietuvos muziejų asociacijos ir Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejaus organizuojamas susitikimas su ukrainiečių rašytoja Olena Sagaida ir jos knygos „Roberas“ pristatymas. Moderuoja Eglė Tulevičiūtė, dalyvauja Olena Sagaida, Andrii Iljinskii, Aleksandr Dirdovskij, Larisa Dirdovskaja (Ukraina). Renginio kalbos LT/EN/UA.
  • Vasario 23 d. 14 val. 5.5 salėje Panevėžio kraštotyros muziejus pristato Zitos Pikelytės knygą „Fotografas Antanas Patamsis. Panevėžys“. Moderuoja Vitalija Vasiliauskaitė, dalyvauja dr. Zita Pikelytė, dr. Jolita Mulevičiūtė, Vlija Ulinskytė-Balzienė.
  • Vasario 23 d. 17 val. Rašytojų kampe Lietuvos muziejų asociacija ir Šilutės Hugo Šojaus muziejus pristatys knygą „Šilutės Hugo Šojaus muziejus, dvaras, parkas—verta atrasti“. Moderuoja Indrė Skablauskaitė, dalyvauja sudarytoja Asta Bartkevičiūtė, Roma Šukienė, Živilė Girdžiutė.

Vasario 25 d.

• Vasario 25 d. 14 val. 5.5 salėje Lietuvos muziejų asociacija ir Prienų krašto muziejus pristatys knygą „Kazimieras Pyplys-Mažytis. Lietuvos partizanų pasiuntinys į Vakarus“. Moderuoja Ernesta Juodsnukytė, dalyvauja sudarytojs Rita Pauliukaitienė, Rima Karpavičienė, Rūta Trimonienė.

Jungtiniame muziejų stende Jūsų lauks

Alytaus kraštotyros muziejus, Tauragės krašto muziejus „Santaka“, Lietuvos aviacijos muziejus, Merkinės krašto muziejus, Markučių dvaro muziejus, Neringos muziejai, Šilutės Hugo Šojaus muziejus, Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus, Anykščių menų centro Angelų muziejus, Žemaičių muziejus „Alka“, Lietuvos švietimo muziejus, Bažnytinio paveldo muziejus, Panevėžio kraštotyros muziejus, Rokiškio krašto muziejus, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus, Lietuvos etnografijos muziejus, Maironio lietuvių literatūros muziejus, Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, Vytauto Didžiojo karo muziejus, Trakų istorijos muziejus, Prienų krašto muziejus.

Atskiruose stenduose Jūsų lauks

Lietuvos nacionalinis muziejus (5.C02), Lietuvos nacionalinis dailės muziejus (5.C01c), Lietuvos jūrų muziejus (5.C01b), Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmai (5.C04), A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus (3.04), Šiaulių „Aušros“ muziejus (3.18).

Lietuvos muziejų asociacijos dalyvavimas Vilniaus knygų mugėje orgnizuojamas įgyvendinant projekto „Organizacijos 2024 metų programa“ veiklų ir jų viešinimo planą, kuris finansuojamas iš Lietuvos kultūros tarybos (LKT) programos „Strateginis kultūros organizacijų finansavimas“ 2 finansuojamos veiklos „Strateginis asociacijų ir (ar) skėtinių organizacijų finansavimas“ (SKO2) lėšų.