Lietuvos muziejai kviečia į MUZIEJŲ NAMUOSE

Šalyje paskelbus ir pratęsus karantiną, Lietuvos muziejai šį laiką išradingai išnaudoja nuotoliniam bendravimui su lankytojais ir kviečia į MUZIEJŲ NAMUOSE. Lietuvos muziejų asociacija ir muziejai savo internetiniuose puslapiuose ir socialiniuose tinkluose, savarankiškai ar kartu su partneriais siūlo laiko patikrintą ir naują virtualų turinį. Stebimos permainos – daugėja virtualių lankytojų, kurie virtualiame muziejuje praleidžia daugiau laiko, nei anksčiau.

Interneto svetainė www.muziejuedukacija.lt – nuolatinė muziejų ir mokyklų bendruomenių, kultūros ir švietimo sričių administratorių bendradarbiavimo platforma, kurioje kasdien atnaujinama aktuali informacija apie Lietuvos muziejų virtualias paslaugas ir edukacinę veiklą. Interneto svetainėje patalpinta virtualių edukacinių užsiėmimų-pamokų platforma „Atrask savo kraštą muziejuje“ skirta nuotoliniam mokymuisi prieinama ir atvira kiekvienam, kas domisi Lietuvos kultūros paveldu. Šios virtualios pamokos atveria muziejų galimybes, leidžiančias gilinti bendrojo ugdymo metu jų įgytas kompetencijas ir žinias apie gimtąjį kraštą.
Projekte dalyvauja: Kretingos muziejus, Lietuvos dailės muziejus su padaliniais Prano Domšaičio galerija, Vilniaus paveikslų galerija, Taikomosios dailės ir dizaino muziejumi bei Nacionaline dailės galerija, Lietuvos jūrų muziejus, Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus, Rokiškio krašto muziejus, Maironio lietuvių literatūros muziejus ir jo padalinys S. Nėries memorialinis muziejus, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai.
Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) viešojoje prieigoje talpinama informacija apie didelę dalį muziejuose saugomų ir suskaitmenintų kultūros paveldo objektų – eksponatų ir kitų vertybių, virtualių parodų. Virtualių parodų svetainėje „Eksponatai, kuriuos verta pamatyti“ galima peržiūrėti muziejuose sukauptus ir saugomus vertingiausius, įdomiausius eksponatus. Čia pristatomi unikalūs kultūros paveldo objektai ir privačių kolekcijų ar įstaigų, su kuriomis Lietuvos muziejai bendradarbiauja ir kartu įgyvendina kultūros paveldo skaitmeninimo ir sklaidos projektus.
Išskirtiniai kultūros paveldo objektai prieinami ir interneto svetainėje „Lietuvos muziejų lobiai“. Lietuvos muziejų panoraminės nuotraukos skelbiamos interneto svetainėje www.panoramos.lt, o 3D skaitmeninių vaizdų virtualios parodos pasiekiamos adresu https://sketchfab.com/limis/collections. 
Skaitmeninėje platformoje „Europeana“ laukia milijonai Lietuvos muziejų ir ES atminties institucijų: muziejų, bibliotekų, archyvų sukaupti lobiai. Šioje platformoje suskaitmenintų Lietuvos kultūros paveldo objektų skaičius 2019 m. – 199,2 tūkst.

 

LMA informacija ir archyvo nuotr.

Atviri. Artimi. Įkvepiantys

Bendradarbiaukime

+370 5 2790918 labadiena@museums.lt

Į viršų