Kviečiame teikti renginius Europos muziejų nakties programai

Lietuvos muziejų asociacija (LMA) ir Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) Lietuvos skyrius kviečia Lietuvos muziejus jungtis prie Europos muziejų nakties (EMN) akcijos ir sudaryti bendrą renginių programą. Prancūzijos kultūros ministerijos 20-ąjį kartą inicijuojama Europos muziejų nakties akcija šiais metais vyks gegužės 18-osios – Tarptautinės muziejų dienos – vakarą. Kviečiame visus Lietuvos muziejus siūlyti savo autentiškų renginių idėjas bei vaizdinius, kurie susijungtų į vieną bendrą, jau devynioliktus metus gausių lankytojų į muziejų erdves pritraukiančią, Europos muziejų nakties Lietuvoje programą. Tikimės, kad Jūsų muziejaus pasiūlyti pažintiniai renginiai (pasivaikščiojimai, parodos, diskusijos, susitikimai, paskaitos, koncertai ir kt.) neįprastu metu kuo įvairiapusiškiau atskleis svarbų muziejų vaidmenį visuomenėje.

Prašome konkrečias Jūsų muziejų renginių programas, skirtas Europos muziejų nakčiai iki 2024 m. gegužės 3 d. imtinai (galinčius raginame tą padaryti ir anksčiau) siųsti el. pašto adresu: naktismuzieju@gmail.com.

Informaciją ir iliustracijas būtina pateikti pagal pridėtą instrukciją.

Renginių programos bus įtrauktos į bendrą Europos muziejų nakties Lietuvoje renginių programą ir skelbiamos interneto svetainėje www.muziejunaktis.lt. Visa gauta informacija apie muziejų renginius taip pat bus talpinama ir Muziejų naktis Lietuvoje, Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) Lietuvos skyriaus ir Lietuvos muziejų asociacijos Facebook profiliuose.

Atkreipiame jūsų dėmesį ir primename, kad siekiant palaikyti Europos muziejų nakties idėją, visi muziejų renginiai, vyksiantys 2024 m. gegužės 18 d. vakare ir priskirtini Europos muziejų nakties renginiams, turi būti NEMOKAMI, todėl labai prašome pateikti informaciją tik apie tuos muziejaus organizuojamus renginius, kurie lankytojams leis nemokamai apsilankyti Jūsų muziejuje ir/ar dalyvauti renginiuose. Tikimės vieningo ir visuotinio Jūsų bendradarbiavimo bei dalyvavimo šioje akcijoje.

Daugiau informacijos apie Europos muziejų nakties renginius ir jų sklaidą tarptautiniu mastu rasite oficialioje EMN svetainėje https://nuitdesmusees.culture.gouv.fr/#. Visą EMN vizualinę informaciją parsisiųsti galite įėję į šią nuorodą: https://nuitdesmusees.culture.gouv.fr/en/espace-presse