Kviečiame skaityti konferencijos leidinį „Lietuvos muziejų rinkiniai“ 2021 Nr. 20

 

 

 

Leidinyje „Lietuvos muziejų rinkiniai“ 2021 Nr. 20 publikuojami 2021 m. balandžio 22–23 d. XXIV mokslinėje konferencijoje „Archeologinis paveldas Lietuvos muziejuose“ skaitytų pranešimų pagrindu parengti straipsniai. Šių metų tema šalies muziejininkus pakvietė apžvelgti archeologijos paveldo Lietuvos muziejuose patirtis, problemas ir tendencijas. Antrojoje leidinio dalyje pristatomi muziejų rinkinių tyrinėjimai, kurie gali būti mažiau susiję su tema, bet yra labai aktualūs.

Lietuvos muziejų asociacijos ir Rinkinių mokslinio tyrimo sekcijos kasmetiniai konferencija ir leidinys aktualizuoja šalies kultūros paveldą – muziejuose sukauptus rinkinius. Tai – galimybė Lietuvos muziejininkams skelbti mokslinius tyrinėjimus, kurie yra sudėtinė muziejaus darbo dalis. Tokiu būdu kalbama ir apie paveldo išsaugojimo būtinybę, problemas, su kuriomis susiduriama, muziejų vaidmuo šiame procese.
Konferencija skatina mokslinius tyrimus muziejuose ir kelia Lietuvos muziejininkystės lygį. Labai svarbi šios tradicijos tąsa ir nenutrūkstamas mokslinių tyrimų vykdymas Lietuvos muziejuose bei jų rezultatų skelbimas. Siekiant, kad leidinys būtų aktualus ir užsienio specialistams bei visiems besidominantiems, greta straipsnio pateikiama jo reziumė anglų kalba. Šiuo metu leidinys „Lietuvos muziejų rinkiniai“ yra vienintelis specializuotas muziejininkystės periodinis leidinys Lietuvoje.
Konferenciją ir leidinį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Leidinys publikuojamas rubrikoje LEIDINIAI.
Lietuvos muziejų rinkiniai 2021 / 20

LMA informacija ir arch. nuotr.

Atviri. Artimi. Įkvepiantys

Bendradarbiaukime

+370 5 2790918 labadiena@museums.lt

Į viršų