Kviečiame dalyvauti Baltijos šalių konferencijoje ir dirbtuvėse

 

 

 

2021 m. rugsėjo 23–24 d. Rygoje vyks Baltijos šalių konferencija „Darnaus vystymosi tikslų lokalizavimas Baltijos šalių muziejuose ir bibliotekose“, siekiant stiprinti muziejų ir bibliotekų vaidmenį įgyvendinant Jungtinių tautų darnaus vystymosi tikslus (DVT).

Ambicingas JT siekis iki 2030 m. įgyvendinti 17 tikslų kartais atrodo labai globalus ir sunkiai įgyvendinamas. Todėl šios konferencijos ir dirbtuvių tikslas yra padėti profesionalams suvokti kaip tai galima įgyvendinti savo regione ir sektoriuje. Konferencijos šūkis „Klausk savo bibliotekos! Klausk savo muziejaus!“ atspindi muziejų ir bibliotekų norą jau šiandien būti ekspertais ir atlikti visuomenės patarėjų vaidmenį darnaus vystymosi klausimais. Konferencijoje bus pristatyti vietinių ir tarptautinių ekspertų pranešimai apie muziejų ir bibliotekų Europoje ir Baltijos šalyse pasiekimus DVT srityje, pristatyti šešių muziejų ir bibliotekų iš trijų Baltijos šalių atvejų tyrimai ir rezultatai, vyks praktiniai užsiėmimai.
Maloniai kviečiame Jus ir / arba Jūsų deleguotus muziejaus atstovus dalyvauti konferencijoje ir dirbtuvių dalyvių atrankoje. Konferencija ir dirbtuvės (seminarai) rugsėjo 23-24 d. vyks virtualiai anglų kalba. Dalyvavimas konferencijoje nemokamas ir laisvai prieinamas. Konferencija bus tiesiogiai transliuojama Latvijos nacionalinės bibliotekos (NLL) „YouTube“ paskyroje , taip pat Latvijos Nacionalinės bibliotekos (lv. Latvijas Nacionālā bibliotēka), Latvijos muziejų draugijos (lv. Latvijas Muzeju biedrība) ir Latvijos Bibliotekininkų draugijos (lv. Latvijas Bibliotekāru biedrība „Facebook“ paskyrose.
Dalyvavimui dirbtuvėse (seminaruose) būtina išankstine registracija, dalyvių skaičius ribojamas – galės dalyvauti tik 30 muziejų ir bibliotekų profesionalų iš kiekvienos šalies. Dirbtuvių kaina 1 asmeniui – 15 eurų.

Registracija į konferencijos dirbtuves / seminarus ketinta pradėti rugpjūčio 16–30 d. vėluoja. Kaip informavo konferencijos organizatoriai iš Latvijos nacionalinės bibliotekos, IT specialistai susidūrė su nenumatytais sunkumais programuojant registracijos puslapį, planuojama registraciją pradėti rugpjūčio 25 arba 26 d. svetainėje adresu https://baltic-museums-libraries-sdg.lnb.lv/

Rugpjūčio 30–rugsėjo 3 d. Latvijos, Lietuvos, Estijos muziejų ir bibliotekininkų asociacijos iš užsiregistravusiųjų atrinks po 30 kiekvienos šalies dalyvių ir išsiųs sąrašą organizatoriams. Organizatoriai informuos visus užsiregistravusius, ar jie buvo pasirinkti, ar ne dalyvauti dirbtuvėse, ir suteiks visą reikalingą papildomą informaciją.
Konferenciją ir dirbtuves organizuoja Latvijos, Lietuvos, Estijos muziejų ir bibliotekų asociacijos, Unesco Latvijos nacionalinė komisija. Projekto įgyvendinimą finansuoja UNESCO Dalyvavimo programa (UNESCO Participation Programme).

Visa informacija apie projektą ir konferenciją galima rasti renginio puslapyje: https://baltic-museums-libraries-sdg.lnb.lv/home/
Konferencijos pranešimai spaudai EN ir LT

Lietuvos muziejų asociacijos informacija

Atviri. Artimi. Įkvepiantys

Bendradarbiaukime

+370 5 2790918 labadiena@museums.lt

Į viršų