In Memoriam. Roza Bieliauskienė (1946–2023)

 

Sausio 29 dieną muziejų bendruomenė neteko pirmosios 1989 metais atkurtojo Žydų muziejaus Vilniuje vyriausiosios fondų saugotojos 1990–2007 metais, Lietuvos žydų kultūros tyrinėtojos, istorinių, literatūros tekstų vertėjos iš jidiš kalbos, vilnietės Rozos Bieliauskienės, savo gyvenimą paskyrusios Lietuvos žydų kultūros tyrimui ir sklaidai, jidiš kalbos puoselėjimui.

Išėjo mūsų Mokytoja ir Draugė, nuoširdžiai ugdžiusi savo pasekėjus – Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus rinkinių kuratorius, muziejininkus. Motiniškai šiltas ryšys nenutrūko su mūsų Bičiule iki paskutinių Jos gyvenimo dienų – susitikdavome kultūros renginiuose, seminaruose, konferencijose ir žurnalų, knygų puslapiuose, publikavusiuose Lietuvos žydų kultūros ir literatūros straipsnius, literatūros veikalų vertimus.
Sunku ir neįmanoma susitaikyti su mintimi, kad jau negalėsime gyvai išgirsti Rozos balso, entuziastingai patariančio, pamokančio, o kartais tiesiog klausiančio, kaip ir kuo gyvena jos buvę muziejaus bendražygiai ir muziejus.
Liūdime drauge su Rozos šeima, artimaisiais. Ilsėkitės ramybėje, miela Roza.

Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus ir Lietuvos muziejų asociacijos informacija.

Atviri. Artimi. Įkvepiantys

Bendradarbiaukime

+370 5 2790918 labadiena@museums.lt

Į viršų