Europos paveldo apdovanojimai / Europa Nostra Awards 2022

 

 

 

„Europa Nostra“ ir Europos Komisijos kviečia teikti paraiškas Europos paveldo apdovanojimams / Europa Nostra Awards 2022. Šiais metais sukanka 20 metų, kai buvo įteikti prestižiškiausi Europos paveldo apdovanojimai už iškiliausius pasiekimus kultūros paveldo apsaugos srityje. Apdovanojimus remia Europos Sąjungos programa „ Kūrybiška Europa“.

Paraiškas teikti ir savo pasiekimus tarptautiniu mastu garsinti kviečiami architektai, amatininkai, kultūros paveldo ekspertai, profesionalai, savanoriai, viešosios ir privačios institucijos bei vietos bendruomenės.

Vaizdo įrašas apie apdovanojmus.

Kasmet apdovanojama 30 įkvepiančių laimėjimų kultūros paveldo srityje iš visos Europos 5 iš jų l bus įteikti Grand Prix ir 10 000 Eur piniginiai prizai. Vienas laimėtojas taip pat gaus Publikos apdovanojimą „Public Choice Award“ apdovanojimas įteikiamas vienam iš atrinktų laimėtojų, jis bus nustatytas „Europa Nostra“ internetiniu balsavimu.
2022 m. apdovanojimai bus įteikti penkiose kategorijose:
● Konservavimas ir prisitaikantis pakartotinis naudojimas
● Tyrimai
● Švietimas, mokymas ir įgūdžiai
● Piliečių įtraukimas ir informuotumo didinimas
● Paveldo čempionai

Apdovanojimai viešina materialiojo ir nematerialaus kultūros paveldo išsaugojimą, skatina keitimąsi žiniomis visoje Europoje, didina visuomenės informuotumą apie Europos kultūros paveldą, skatina kitas iniciatyvas.

Daugiau informacijos

Organizatorių informacija

Atviri. Artimi. Įkvepiantys

Bendradarbiaukime

+370 5 2790918 labadiena@museums.lt

Į viršų