Europos muziejų konferencijoje Europos muziejai susivienijo ir įsipareigojo imtis kovos su klimato kaita veiksmų

 

Europos muziejinių organizacijų tinklas (Network of European Museum Organisations – NEMO) tęsia savo įsipareigojimą siekti tvarios transformacijos ir š.m. lapkričio 19-21 dienomis Lahti, Suomijoje surengė trijų dienų konferenciją, skirtą įkvėpti muziejus aktyviai veikti klimato labui. Daugiau nei 300 muziejų specialistų (rekordinis konferencijos dalyvių skaičius) iš beveik 40 šalių susirinko tam, kad kuo įvairiau išnaudotų muziejų potencialą prisidėti prie tvarios ateities kūrimo.

Remiantis naujausios NEMO ataskaitos įžvalgomis, konferencijos dalyviai buvo raginami nagrinėti įvairaus masto veiksmus, kurių muziejai gali imtis, kad padėtų visuomenei kovoti su klimato kaita. Prie to prisidės ir konferencijoje pristatytas Europos interaktyvus žemėlapis, kuriame NEMO rinks ir rodys, o kiti muziejų atstovai galės pasitikrinti, kokių veiksmų Europos muziejai imasi jau dabar, stengdamiesi spręsti klimato krizę. Europos muziejinių organizacijų tinklas  NEMO ragina visos Europos muziejus dalyvauti šioje iniciatyvoje ir žemėlapyje pateikti savo institucijose naudojamus metodus, formatus ir apimtis.

Konferencijoje taip pat buvo pristatyti  naujo Europos muziejinių organizacijų tinklo vykdyto muziejų ir su klimatu susijusios politikos tyrimo rezultatus.

Stiprų muziejų sektoriaus norą judėti į priekį ir tapti tvaresniu atspindi aiški Europos nacionalinių muziejų organizacijų direktorių žinia konferencijoje: „Mūsų etinis ir profesinis prioritetas – dirbti kartu su bendruomenėmis, kad ateityje mūsų planeta būtų tvari. Muziejams tenka lemiamas vaidmuo užtikrinant aplinkos tvarumą ir įsivaizduojant mūsų galimą ateitį. Įsipareigojame, kad savo įvairias kolekcijas ir jose saugomas istorijas naudosime žmonėms įkvėpti ir palengvinti pokyčius. Suprantame, kad nebeįmanoma išsaugoti viso paveldo ir kolekcijų dabartinėmis sąlygomis. Esame pasiryžę iš naujo įvertinti savo kolekcijas, atsižvelgdami į jų socialinį, istorinį, aplinkosauginį ir edukacinį poveikį.“

Daugiau informacijos apie konferenciją – Europos muziejinių organizacijų tinklo paruoštame spaudos pranešime (anglų kalba): https://www.ne-mo.org/news-events/article/european-museums-unite-in-commitment-to-climate-action-at-nemo-european-museum-conference

Atviri. Artimi. Įkvepiantys

Bendradarbiaukime

+370 5 2790918 labadiena@museums.lt

Į viršų