Baltijos šalių restauratorių konferencija įvyks 2021 m.

 

 

 

 

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centro rengiama XII Baltijos šalių restauratorių konferenciją „TYRIMAI. DILEMOS. SPRENDIMAI“, kuri turėjo įvykti Vilniuje 2020 m. gegužės 27–30 d., perkeliama  į kitus metus – 2021 m. gegužės 26–29 d. Konferencija vyks Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose.

Baltijos šalių restauratorių konferencijos nuo 1987 m. kas treji metai vyksta paeiliui Latvijos, Estijos ir Lietuvos sostinėse, kur šias trienales tradiciškai rengia didžiausi kaimyninių valstybių muziejinių vertybių restauravimo centrai. Vilniuje tokios konferencijos įvyko 1993, 2002 ir 2011 m. Nuo 1993 m. Baltijos šalių restauratorių konferencijų dalyvių geografija smarkiai išsiplėtė, forumas tapo tarptautinis, suburiantis ne tik Estijos, Latvijos ir Lietuvos specialistus, bet susilaukiantis garbių svečių iš kitų Europos ir pasaulio šalių.
Ankstyvoji registracija į XII Baltijos šalių restauratorių konferenciją „TYRIMAI. DILEMOS. SPRENDIMAI“ tęsiama iki 2021 m. kovo 31 d.
Restauratoriai, restauravimo technologai, kultūros vertybių tyrėjai, rinkinių saugotojai, bibliotekų ir archyvų darbuotojai, šių sričių dėstytojai ir jų studentai, kolekcininkai,
kultūros institucijų vadovai konferencijoje susitiks ir pasidalys informacija apie naujausius kultūros vertybių tyrimų, restauravimo ir prevencinės apsaugos rezultatus.
Išsami informacija teikiama svetainėje http://conservation2020vilnius.ldm.lt/
Klausimus konferencijos organizatoriams siųskite adresu: conservation2020vilnius@gmail.com
Konferencijos rėmėja – Lietuvos muziejų asociacija.
Informaciją parengė LDM direktoriaus pavaduotoja restauravimui
Prano Gudyno restauravimo centro vadovė dr. Jūratė Senvaitienė
Jono Kiuberio fotografijos

Atviri. Artimi. Įkvepiantys

Bendradarbiaukime

+370 5 2790918 labadiena@museums.lt

Į viršų