Baltijos šalių muziejai ir bibliotekos aptars Jungtinių tautų darnaus vystymosi tikslus

Siekiant stiprinti muziejų ir bibliotekų vaidmenį įgyvendinant Jungtinių tautų (JT) darnaus vystymosi tikslus (DVT), 2021 m. rugsėjo 23–24 dienomis Rygoje vyks internetinė Baltijos šalių konferencija „Darnaus vystymosi tikslų lokalizavimas Baltijos šalių muziejuose ir bibliotekose“. Konferencijos dalyviai – Estijos, Latvijos ir Lietuvos muziejų ir bibliotekų profesionalai – aptars DVT aktualumą Baltijos šalyse, išklausys pranešimus, dalyvaus dirbtuvėse-seminaruose, bendradarbiaus ir užmegs naujus ryšius.

Konferencijos šūkis „Klausk savo bibliotekos! Klausk savo muziejaus!“ atspindi muziejų ir bibliotekų pasirengimą jau šiandien spręsti darnaus vystymosi klausimus ir norą būti dar geresnais partneriais kiekvienam, kuriam rūpi mūsų planetos ateitis. Konferencija sustiprins muziejų ir bibliotekų darbuotojų gebėjimus įgyvendinti savo šalyje ir sektoriuje ambicingą JT siekį iki 2030 m. pasaulio plėtrą nukreipti į tvarumą: mažinti skurdą, sukurti teisingą visuomenę ir apsaugoti planetą. Konferencijoje bus skaitomi vietinių ir tarptautinių ekspertų pranešimai apie muziejų ir bibliotekų Europoje ir Baltijos šalyse pasiekimus DVT srityje, pristatyti šešių muziejų ir bibliotekų iš trijų Baltijos šalių atvejų tyrimai ir rezultatai.
Konferencijoje Lietuvos muziejų ir bibliotekų lauką atstovaus trys prelegentės: Auksė Petrulienė (Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Kauno paveikslų galerija), Lietuvos bibliotekų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka), prof. dr. Asta Mikalauskienė, doc. dr. Ilona Kiaušienė, (Vilniaus universitetas), Ieva Petkutė (VšĮ Socialiniai meno projektai, asociacija „Demencija Lietuvoje“).
Konferencija vyks virtualiai anglų kalba, dalyvavimas nemokamas ir laisvai prieinamas – rugsėjo 23–24 d. bus tiesiogiai transliuojama Latvijos nacionalinės bibliotekos (NLL) „YouTube“ paskyroje Latvijas Nacionālā bibliotēka – YouTube, taip pat Latvijos Nacionalinės bibliotekos (lv. Latvijas Nacionālā bibliotēka), Latvijos muziejų draugijos (lv. Latvijas Muzeju biedrība) ir Latvijos Bibliotekininkų draugijos (lv. Latvijas Bibliotekāru biedrīb „Facebook“ paskyrose. Dirbtuvių (seminarų) dalyvių skaičius ribotas – Latvijos, Lietuvos ir Estijos bibliotekų ir muziejų atstovams skirta po 30 vietų.
Konferenciją organizuoja Latvijos, Lietuvos, Estijos muziejų ir bibliotekų asociacijos, Unesco Latvijos nacionalinė komisija. Projekto įgyvendinimą finansuoja UNESCO Dalyvavimo programa (UNESCO Participation Programme). Visa informacija apie projektą ir konferenciją renginio puslapyje: https://baltic-museums-libraries-sdg.lnb.lv/home/

Lietuvos muziejų asociacijos informacija