2022 m. birželio 12-18 d. Telšiuose vyks Baltijos muzeologijos mokykla, kurios tema: „Nepatogaus paveldas ir jo sklaida muziejuose“ (angl. Dealing with Difficult Heritage in Museums).
Mokymus ves dėstytojos:
Dr. Kathrin Pabst (Norvegija) – etnologė, Vest-Agder muziejaus, esančio Kristiansande, Mokslinio skyriaus vadovė, šiuo metu vadovaujanti tarptautiniam, septyniose Europos šalyse įgyvendinamam, projektui „Identity on the Line“ (https://i-on.museum/). Ji yra buvusi Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) Norvegijos nacionalinio komiteto valdybos narė bei pirmininkė, ženkliai prisidėjusi prie ICOM Norvegijos muziejų etikos kodekso rengimo bei yra IC ETHICS pirmininkė.
Dr. Kaja Širok (Slovėnija) – istorikė, Liublianos universiteto Menų fakulteto mokslinė bendradarbė, Slovėnijos nacionalinio šiuolaikinės istorijos muziejaus direktorė (2011–2021 m.), Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) Slovėnijos nacionalinio komiteto pirmininkė, ICOM ETHICS bei ICMEMO valdybos narė, Briuselio Europos istorijos namų akademinės tarybos narė (nuo 2019 m.).
Baltijos muzeologijos mokykla yra tęstinis, nuo 2004 m. kasmet organizuojamas tarptautinio bendradarbiavimo projektas, skirtas Lietuvos, Latvijos ir Estijos muziejininkų profesiniams gebėjimams tobulinti ir jų kultūriniam bendradarbiavimui skatinti. Mokykla kasmet organizuojama vis kitoje Baltijos valstybėje. 2004-2007, 2010, 2013, 2016, 2019 metais ji vyko Latvijoje, 2008, 2011, 2014, 2017, 2020 – Estijoje, 2009, 2012, 2015, 2018 – Lietuvoje. 2021 m. Lietuvoje turėjusi vykti Baltijos muzeologijos mokykla dėl šalyje ir pasaulyje susiklosčiusios pandeminės situacijos, buvo perkelta į 2022 m.
Jau tapo tradicija, kad kiekvienais metais Baltijos muzeologijos mokykla pradedama tarptautine konferencija, kurioje pranešimus, susijusius su tų metų mokymų tema, pritato trijų Baltijos šalių muziejininkai.
2022 m. birželio 13 d. visus muziejų profesionalus, kuriems yra įdomi ir aktuali nepatogaus paveldo ir jo sklaidos muziejuose tema, kviečiame virtualiai dalyvauti tarptautinėje konferencijoje „Nepatogus ar nepageidaujamas paveldas. Baltijos šalių apmąstymai ir pavyzdžiai“ (angl. Difficult or Undesirable Heritage. Reflections and Cases from the Baltics).
Tarptautinės konferencijos metu kolegos muziejininkai ir ne tik, dalinsis teorinėmis bei praktinėmis žiniomis, įžvalgomis bei patirtimi apie nepatogų paveldą, jo pristatymą ir sklaidą muziejuose, su tuo susijusius kylančius iššūkius atliepiant ir šių dienų aktualijas.
Nuoroda į tarptautinę konferenciją: https://www.youtube.com/watch?v=K7vQBQ42Xa8 (prisijungimas galimas nuo 9.00 val.).
Viršelio nuotrauka iš Žemaičių muziejaus „Alka“