Akcija „Muziejų naktis Lietuvoje“ sugrįžta

 

 

 

Lietuvos muziejai 2021 m. liepos 3 d. (šeštadienį) po metų pertraukos ištikimiausius muziejų lankytojus vėl kviečia į akciją „Muziejų naktis Lietuvoje“. Europos muziejų nakties renginiai pirmąjį liepos šeštdienį šurmuliuos visoje Europoje. Renginio organizatorius – Prancūzijos kultūros ministerija – jau septynioliktą kartą pakvietė muziejus  lankytojams iki vidurnakčio atverti duris nemokamai, laikantis šalies epidemiologinės situacijos reikalavimų.  2020 m. renginiai vyko tik internetinėje erdvėje.

Muziejų nakties renginiai prasmingai prisideda prie nuolat kintančio muziejų įvaizdžio. Šiandien muziejai sėkmingai atsinaujina, tapdami interaktyviomis, į skirtingas auditorijas bei bendruomenes orientuotomis, patraukliomis kultūringo laisvalaikio praleidimo, naujų žinių ir kūrybos erdvėmis, kuriose lankytojas yra bendraautoris. Muziejai yra pokyčių ir pasitikėjimo tarpininkai pasaulį ištikusios pandemijos metu, kasdienine veikla rodantys, kokie esame reikalingi vieni kitiems, koks svarbus muziejų vaidmuo tausojant visuomenės emocinę sveikatą.
Šiais metais beveik 30 muziejų visoje Lietuvoje pakvies lankytojus į vakarinius-naktinius renginius, kur jų lauks įvairios pramogos, staigmenos, teminės ekskursijos, diskusijos, paskaitos, parodų pristatymai, kino filmų peržiūros ir kt..
Tarptautinės muziejų bendruomenės akcijos „Europos muziejų naktis“ tikslas – atverti muziejų duris lankytojams neįprastu metu ir įvairiomis kultūrinės edukacijos formomis supažindinti visuomenę su muziejų kolekcijomis. Jau šešioliktus metus į akciją įsitraukia ir Lietuvos muziejai. Muziejų nakties akcijoje dalyvaujančių muziejų lankymas bei dalyvavimas jų organizuojamuose renginiuose yra nemokamas. Kasmet Muziejų nakties akcijos metu muziejuose ir renginiuose sulaukdavo tūkstančių svečių. Mielo jų šurmulio išsiilgę muziejininkai šiemet yra pasirengę saugiai ir svetingai pasitikti visus lankytojus.
Visa informacija apie Muziejų nakties Lietuvoje renginius yra skelbiama internetiniame puslapyje Muziejų naktis ir Muziejų naktis Lietuvoje Facebooke 
Tarptautinio renginio svetainė http://www.nuitdesmusees.culture.fr/
Europos muziejų nakties akciją globoja UNESCO, Europos Taryba ir Tarptautinė muziejų taryba (ICOM).
Muziejų nakties Lietuvoje renginius koordinuoja Tarptautinės muziejų tarybos Lietuvos skyrius (ICOM-LT) ir Lietuvos muziejų asociacija.

Lietuvos muziejų asociacijos informacija
Akcijos dalyvių-muziejų arch. nuotr.

Atviri. Artimi. Įkvepiantys

Bendradarbiaukime

+370 5 2790918 labadiena@museums.lt

Į viršų